Studia licencjackie na kierunku "Pedagogika" w specjalności "Profilaktyka społeczna z resocjalizacją" to studia I stopnia, które przygotowują absolwentów m.in. do podjęcia pracy w administracji rządowej i samorządowej na stanowiskach związanych z resocjalizacją i niedostosowaniem społecznym, w strukturach bezpieczeństwa publicznego i komórkach zajmujących się prowadzeniem diagnozy, analizy i projektowaniem działań w zakresie resocjalizacji w instytucjach administracji państwowej.
Absolwent jest przygotowany do pracy w administracji rządowej i samorządowej, organizacjach gospodarczych, społecznych, edukacyjnych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych oraz środkach masowego przekazu. W pracy absolwent posługuje się zdobytą w czasie studiów interdyscyplinarną wiedzą na temat badanych problemów społecznych z zakresu nauk prawnych, polityki kryminalnej i społecznej, pedagogiki, psychologii, socjologii i politologii, umożliwiającą mu przeciwdziałanie rozmaitym patologiom społecznym, a w szczególności przestępczości i innym dewiacjom społecznym i indywidualnym.